четвер, 3 листопада 2016 р.

Позиція МОН чітка: не можна порушувати права громадян, але державну мову треба знати

Л.Гриневич: робота над ст.7 - приклад взаєморозуміння
Сьогодні знову зустрічалися з громадськістю щодо 7 статті закону «Про освіту». Тепер дискусія була іншою, адже зустріч ініціювали представники нацменшин. Ми дали їм можливість подискутувати з групою активістів, які були ініціаторами правок до 7 статті.

Дійшли згоди щодо декількох формулювань. Зокрема, замінити «забезпечується навчання мовами меншин» на «гарантується навчання мовами меншин», як написано в Конституції.

Обговорення не остаточне, ще продовжиться згодом, бо за відведений час ми не мали можливості ґрунтовно пройтись по тексту статті.

Що стосується МОН, то наша позиція чітка - не можна порушувати конституційні права громадян, але ненормально, коли в Україні існують школи, після закінчення яких діти не знають української мови. Це не дає їм можливості успішно вступити в українські виші, ставить їх в нерівне становище відносно інших українських школярів.

Сподіваюсь на мудрість усіх сторін. Дуже важливо, щоб робота над доопрацюванням 7 статті стала прикладом взаєморозуміння, поваги та відповідальності для усього українського суспільства.

Освіта.ua
02.11.2016

Немає коментарів:

Дописати коментар